ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10028334
*
nr 1002 8334
Spegel
20-tals stil, höjd: 102 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 december 2015
kl 20:43:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/12 23:15:44
1
300 kr
14/12 11:53:47
2
400 kr
14/12 18:21:34
3
500 kr
14/12 19:19:54
2
500 kr
14/12 19:19:54
3
500 kr (Budbetjänt)
14/12 19:20:26
2
600 kr
14/12 20:05:26
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:29
*
Spegel
Kondition: slitage, skador
Läs om budbetjänten
nr 1002 8334
Spegel
20-tals stil, höjd: 102 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 december 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/12 23:15:44 | 1 | 300 kr |
14/12 11:53:47 | 2 | 400 kr |
14/12 18:21:34 | 3 | 500 kr |
14/12 19:19:54 | 2 | 500 kr |
14/12 19:19:54 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
14/12 19:20:26 | 2 | 600 kr |
14/12 20:05:26 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:29